תחום הכנה לצה״ל

 

"על אף הסערות שבמרכזן חי, נחמיה תמיד חייך, תמיד היה רגוע. גם כשכולם מרטו שערות מדאגה סביבו הוא היה רגוע וידע מה הוא רוצה ומה הוא עושה. חכם, שיטתי ופשוט עד גאונות.
תמיד דרש מעצמו יותר משדרש מאחרים… רבות חשבתי בימי המלחמה
מה היה אומר על "ירושלים של זהב", השיר שממנו לא הספיק ליהנות".

צ'יטה כהן (אחיו של נחמיה)

אנו רואים בשירות בצה"ל הרבה מעבר לחוק הגיוס שהינו חובה. השירות הוא
גם זכות וגם הזדמנות גדולה.
בגלל השוני הגדול במעבר בין החיים בתיכון לבין צה"ל, אנו מאמינים שיש להתכונן לכך מנטאלית ופיזית.
בבית נחמיה פיתחנו תכניות רבות לשם כך ואנו נמצאים עבורכם, כדי לשמוע מה עוד צריך ואיך נוכל לסייע טוב יותר לבנות ולבני ירושלים.

כנפי רוח

בית נחמיה מפעיל את תכנית "כנפי רוח" – פעילות הכנה לצבא לבתי ספר תיכוניים, הפועלת בשיתוף אגף חברה ונוער ומנהל חינוך. דגש התכנית מותאם מהצורך העולה מן השטח לחזק את החוסן מנטלי. כשהנוער מגיע אלינו הוא חווה יום מלא בתכנים אשר מאפשרים שיח על שינויים והתמודדות, על מצבים שונים מהשגרה, וכמובן על הפרק הבא בחיים. היום כולל יחידות תוכן חווייתיות כגון: בישול קבוצתי, התנסות בחדר בריחה ועוד.

בראשית

תכנית ייחודית שנבנתה בבית נחמיה יחד עם אגף חברה ומנהל חינוך, מתוך הבנה שיש מקומות בהם נדרש ליווי צמוד לנוער בכל הקשור להליכי הגיוס. בתכנית יש מיפוי, מעקב וליווי של תלמידים בי"א, בי"ב ובשנה הראשונה בצה"ל מחמישה תיכונים נבחרים בעיר.

חדר בריחה

הגנזך הסודי של צה"ל

הידעתם שבתוך בית נחמיה ישנה קומה תת קרקעית ובה גנזך סודי של צה"ל? כדי למצוא את החומר החשוב והסודי, נדרשים המשתתפים להפעיל את הראש בצורה קצת אחרת, לחשוב מחוץ לקופסא ולמצוא את האוצר.

לפרטים נוספים ותיאום צרו קשר

מגרש כושר קרבי

אנו מאמינים ב"נפש בריאה בגוף בריא" ושכדי להתכונן לשנים של אחרי כיתה י"ב כמו שצריך, נדרשת גם הכנה פיזית. לשמחתנו, אגף הספורט בעיריית ירושלים ומנהל חינוך חושבים כמונו, ויחד בנינו את מגרש האימון הפונקציונאלי הכי יפה בעיר. במגרש יש מתקנים רבים שעובדים על חלקים שונים בגוף ומאפשרים פיתוח של סיבולת לב ריאה, חיזוק השרירים ועוד.

רוצים לבוא להתאמן אצלנו? לפרטים נוספים ותיאום צרו קשר

 

סיירת נחמיה

בכל יום חמישי פועלת בבית נחמיה קבוצת הכנה לצה"ל של בנות ובני נוער מדהימים שהחליטו שהם מתאגדים, בונים קבוצה ומגיעים אלינו. אנחנו קיבלנו זאת בחיוך ובזרועות פתוחות, וקובי המאמן התאהב בהם והחליט שאף על פי שהוא עובד בחולון, אין על הנוער הירושלמי ואין על בית נחמיה.

לפרטים נוספים ותיאום צרו קשר

בדרך לבקו"ם עוצרים בבית נחמיה

מורים, מדריכים, הורים ותלמידים יקרים, אנחנו פה עבורכם! סיוע וליווי אישי בכל הקשור להליכי הגיוס. ניתן לקבוע איתנו פגישה אישית ונשמח לשבת אתכם בתיאום מראש. הפגישות מתקיימות אצלנו\בתיכונים\במנהלים הקהילתיים.

לתיאום צרו קשר

 

דילוג לתוכן