נוער יקר ואהוב!
לפני שנעמדים בשלשות- תתרווחו בנוח ?
מזמינים אתכם להמשיך להצטרף אלינו לתרבות יום ג'- הרצאות, מפגשים ופאנלים בזום, על כל מה שחשוב וכדאי לדעת כהכנה לפני שעוברים לשלב הבא!
בינתיים, הנה טעימה קטנה מההרצאות שכבר התקיימו 🙂
פספסתם? אל תתבאסו! יש עוד הרבה בדרך..
וכדי להבטיח שהפעם תישארו בלופ- עקבו אחרינו באינסטגרם- bet.n.jerusalem

בפאנל השתתפו נציגים רבים ממגוון ארגוני ותנועות נוער, וכן מכינות קדם צבאיות:
בינ"ה, אחריי, תרבות, החלוץ, השומר החדש, מעשה, ספוקן נוער, איילים, מחנות העולים, בקהילה, חוגי סיירות, וגם מכינת חביבה רייק, רוח נכון, אדרת, עלמה, עין פרת, נחשון, לכיש, נטור, אופקים למדע.
בנוסף, האגף הבטחוני-חברתי של משרד הביטחון נתן הסבר מפורט על ההליך הפורמלי והפן הטכני של דחיית השירות, יציאה למיונים וגיבושים תוך כדי ש"ש או המכינה, שמירת התפקידים עד למועד הגיוס ועוד.
בנוסף, מועצת המכינות נתנה הסבר מקיף על עולם המכינות הרחב, המונה מכינות שנתיות וחצי שנתיות, מכינות חילוניות, דתיות ומעורבות וכן על הדגשים והקווים המובילים הרחבים שקיימים.

מכינות יונתן, עין פרת, חמדת, בני דוד-עלי, קשת, אורות, ידידיה, משכיות, רוח השדה, בני עקיבא, עזרא, מדרשות לינדנבאום, באר, עין הנצי"ב ועוד השתתפו בפאנל שכלל הסבר ופירוט על כלל המכינות הדתיות והמעורבות, שנות שירות ומדרשות.
בנוסף, ניתן הסבר מפורט על ההליך הפורמלי והפן הטכני של דחיית השירות, יציאה למיונים וגיבושים תוך כדי ש"ש, המכינה או המדרשה, שמירת התפקידים עד למועד הגיוס ועוד.

הרצאה זו הייתה מפוצצת בנרשמים! רס"ן ניר קליין, קצין בקבע שאחראי על כלל הגיבושים הפיזיים בצה"ל (כן כן, גיבוש טיס, גיבוש מטכ"ל, גיבוש שייטת ועוד) דיבר בהרחבה על הכנה מיטבית של כושר קרבי לפני יום סיירות ולפני גיבושי לוחמים ולוחמות. הוא נתן טיפים לאימוני כושר קרבי נכון, הסביר בקצרה על מה נעשה בימי הגיבוש (עשה ואל תעשה) וכמובן ענה על שאלות מהקהל.

היה לנו את הכבוד לארח את זיו שילון בהרצאה שלנו. הוא הביא את סיפורו האישי מעורר ההשראה על שירותו הצבאי, פציעתו ותהליך השיקום וההחלמה. בנוסף לגישתו הבלתי מתפשרת, למוטיבציה הבלתי פוסקת ולנחישות ולאורך הרוח, הוא שיתף אותנו בהישגיו האחרונים בתחרויות הבין לאומיות בהן הוא משתתף (לא כאלה המיועדים באופן בלעדי רק לאנשים בעלי מוגבלויות) כמו ה-iron man. היה מפגש מיוחד ומרגש.

בעקבות הקורונה, כל המיונים למסגרות ההמשך עברו לזום- בין אם יציאה לשנות שירות ומכינות, ובין אם השתתפות ביום המא"ה, או ראיונות ללוחמה. הבאנו סדנה שמדברת בדיוק על זה ונותנת כלים בכדי לעבור את הראיונות והמיונים המקוונים באופן הכי טוב שאפשר. את ההרצאה העבירה רותם, מנכ"לית TalkMaster , בי"ס להרצאות ועמידה מול קהל, שהביאה טיפים מעולים שיעזרו לכם. בין היתר- מה לובשים, איך החדר נראה, הציעה דרכים נכונות משכנעות ומושכות לענות על שאלות בריאיון, וכמובן- מה הכי לא לעשות (לגלוש בפייסבוק במקביל, לכבות מצלמה או להראות שאיבדת עניין/ ריכוז).

את ההרצאה על שוויון מגדרי ושירות נשים בצה"ל העבירה תת אלוף במיל' שרון ניר, ששיתפה אותנו בסיפורה כאישה פורצת דרך בצבא- החל ממג"דית בחיל התקשוב למפקדת בה"ד 7- ביה"ס הארצי לקשר, תקשוב וסייבר, ועד להיותה היועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר (יוהל"ם) עד שהשתחררה ב-2019, לאחר 30 שנות שירות. שרון סקרה בקצרה את התמורות שחלו בשירות נשים בצבא מקום המדינה ועד היום, נגעה באתגרים והמורכבויות איתן התמודדה בעוז ובאורך רוח, וכן בהזדמנויות הטמונות בשילוב נשים בכל הדרגים ובכל התפקידים בצבא.

דילוג לתוכן